Krátko o mojich kurzoch japončiny

Autor: Kristína Kováčiková | 3.3.2011 o 22:44 | Karma článku: 7,74 | Prečítané:  1867x

CRP vyšetrenie v ostrovných podmienkach prebieha cez telefón. Blanka, naša zadarská pediatrička, to tipuje na virózu: „Nedávala by som mu antibiotiká." Súhlasne prikyvujem. V kurčatách ich je aj tak dosť, nie? Okrem iného sme práve ušetrili pol dňa cesty a asi 10 eur na bublifuk. Kontaktujem spojku v Zadare, diktujem recept od Blanky: sirup proti kašľu a nejaký chorvátsky paralen. Vybavené, doručené na lodnú MHD.

Lieky sú v Josovej opatere. Podá mi zásielku cez svoje malé okienko, len čo sa dotknú ostrova. Robí na lodi niečo ako barmana, vznešene povedané. Nikto na svete nerobí mrzkejšiu kávu. Horkokyslú, padá do žalúdka ako žieravina. Preto si nosím vlastnú a on mi na ňu láskyplne namieša mliečnu penu. Ja mu na to poviem „arigatou. Vyzradil na seba, že asi pred sto rokmi robil v Japonsku, odvtedy sa ma nevie zbaviť, furt ho otravujem s nejakými frázami.

Neviem, či mu môžem veriť, že ma to dobre učí, či si len tak nevymýšľa. Minule sa ho pýtam, čo pije môj muž, či mu načapoval pelinkovac alebo pivo a on mi pozrel do ľavého oka, ako keď vás chce niekto oklamať, že nič, nič nepije...Tak mu zoberiem pelin, rovno dva," vravím na to. Chlapi okolo lodného baru stíchli, ako keby prvýmkrátom životom videli ženu zobrať chlapovi pol decák. „To je na mňa," povie v záchvate sebareflexie Joso. Arigatou, milý Joso, ale to by sa potom nepočítalo ako odo mňa z lásky.

Povedala by som mu arigatou aj teraz, ale mama ma učila, že za lieky sa neďakuje. Vraj by potom nemali účinok.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Harabin uniká disciplinárnym trestom

Sudcovi hrozí pokuta, preradenie na súd nižšieho stupňa, ale aj strata talára. Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?